• ALF v 6. A

• Na hodine literatúry si žiaci 6. A precvičovali učivo ľudovej slovesnosti nielen úlohami v pracovnom zošite, ale pracovali i s programom ALF. Bolo to zaujímavé, niektoré úlohy boli ľahšie, iné náročnejšie. Niektorí žiaci povedali, že si to vyskúšajú aj doma.

• Technika v 6. A

• Žiaci sa na hodine Techniky učili o vynálezoch a slávnych vynálezcoch. Na utvrdenie učiva mali vytvoriť vlastný vynález. Ich výtvory boli kreatívne a nápadité.

• Prednášky

• V rámci projektov, ktoré realizujeme, sa uskutočnili aj prednášky. Žiaci prvého stupňa sa zúčastnili prednášky "Svet bobra".  Spoznali zaujímavého obyvateľa našich vôd a rozšírili svoje vedomosti v rámci projektu "Voda a jej tajomstvá". V projekte "Zelená škola" sa venujeme aj tento školský rok téme Odpad. Prednáška pre piatakov, šiestakov a siedmakov mala názov "Neodpadni z odpadov" a prispela k umocneniu hlavnej myšlienky projektu.

• Úspech v škole - pevný základ do života

• Kľúčová problematika dnešného školstva je tvorba inkluzívneho prostredia, v ktorom sa má každý žiak cítiť dobre a pri učení má zažívať úspech. Naša škola využila možnosť získať v rámci výzvy "V základnej škole úspešnejší" finančné krytie na plat dvoch asistentov učiteľa na dobu troch rokov. Veríme, že názov nášho projektu, sa nám podarí napĺňať aj posilnením nášho pedagogického tímu. Nenávratný finančný príspevok pre školu je 59 166€, spoluúčasť zriaďovateľa školy bude 3 114€.

• Separujeme

• Práca na projekte Zelená škola pokračuje. Separovanie je v plnom prúde. Druháci sú usilovní a ich vrece s hliníkom je stále plnšie.

• Návšteva planetária

• Naši štvrtáci a piataci boli na exkurzii v Žiari nad Hronom, v Krajskej hvezdárni a v planetáriu. Učivo o vesmíre si tak zážitkovou formou priblížili vo Hviezdnej sále, kde im premietali simulovaný pohľad na oblohu z ktoréhokoľvek miesta na Zemi. Prenikali do tajov zákonitostí priebehu zmien dňa a noci, či špecifík pohybov telies vo vesmíre. Keďže nám prialo počasie, mohli žiaci prostredníctvom špeciálneho ďalekohľadu pozorovať slnko.

• Návšteva divadla

• Dňa 10.októbra 2018 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili na divadelnom predstavení Orol tatranský v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Autorská inscenácia Orol tatranský bola napísaná špeciálne pre DJGT pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Poeticko-dramatickou kompozíciou Juraja Sarvaša OROL TATRANSKÝ Divadlo Jozefa Gregora Tajovského pokračuje v línii uvádzania pôvodných dokumentárnych hier o osobnostiach, ktoré sú súčasťou dejín regiónu. Jedným z východísk inscenácie je fakt, že Ľudovít Štúr bol vyslancom za mesto Zvolen v Uhorskom sneme, kde bojoval za národné práva a uznanie slovenskej reči. Okrem zlomových súkromných a historických okamihov (vo Zvolene, Hradci Králové, Bratislave) ktoré sa v Štúrovom živote výrazne prelínali, štruktúru hry dopĺňajú originálne ukážky z dobovej literatúry a štúrovské básne v podobe songov. Scenár napísal známy herec, divadelný pedagóg a znalec Štúrovho života a diela, ktorý už svojským autorským a režijným rukopisom pripravil kompozíciu Vyslanec zvolenský v Divadle JGT v roku 2003.

• Exkurzia

• Žiaci z každého ročníka sa zúčastnili zaujímavej exkurzie. Navštívili Bohunice, aby si pozreli historickú pamiatku. Atmosféra vodného mlyna ich očarila. Videli a počuli, ako sa žilo v mlyne kedysi, dozvedeli sa, ako sa v ňom rodila múka. Exkurzia sa konala v rámci projektu "Voda a jej tajomstvá" a deťom ukázala silu a výnimočnosť vody.

• Zábavná fyzika

• O tom, že fyzika môže byť zábavná, svedčia aj vyučovacie hodiny na našej škole. Viac: Fotoalbum.

• Aktivity našich štvrtákov

• Papier v triedach separujeme v originálnych papierožrútoch. Aj štvrtáci sa zhostili úlohy vyrobiť toho svojho veľmi natešene.

Tablety spestrujú štvrtákom vyučovanie. Čítajú e-knihy, precvičujú učivo v programe Alf, vyhľadávajú informácie...

Projekt "Voda a jej tajomstvá" realizujú aj štvrtáci. Založili pokus, učili sa o kolobehu vody. Krásne výtvarné diela krášlia chodby našej školy.

• Zber papiera

• V druhej polovici októbra bude zber papiera jednotlivcov. Papier nosiť pevne zviazaný a označený menom žiaka. Pomoc pre školu - papier odovzdaný priamo na Zberný dvor v Dudinciach. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja a aj takto pomáhajú šetriť prírodné zdroje.

• Jesenná olympiáda

• Krásne jesenné dni sme využili na veľké jesenné športovanie. Súťaže v rôznych atletických disciplínach boli pre žiakov veľkou zábavou. Všetkým gratulujeme k športovým výkonom.

• Aktivity našich tretiakov

• Tretiaci sú od začiatku školského roka veľmi aktívni. Svoju šikovnosť využili pri balení zošitov, pri realizácii projektu "Voda a jej tajomstvá" skúmali svet vody pokusmi a fantáziu vyžili pri výrobe krásnej rybky. Veľkú pochvalu si zaslúžia za rovesnícke vzdelávanie, v ktorom sú už skúsení. Malých kamarátov učili o vode a o separovaní. Separovanie hliníka v našej škôlke pekne pokračuje a náš Guľko Bombuľko je stále väčší.

Viac Fotoalbum

• Exkurzia

• Žiaci 2. ročníka sa v rámci ŠKD a záujmového útvaru Múdre sovičky vybrali na exkurziu. Čistička odpadových vôd v Hokovciach bola ich cieľom. Žiaci videli, ako veľmi dokáže byť voda znečistená  a čo všetko musia pracovníci tejto a aj iných čističiek urobiť, aby sa z takejto vody stala opäť voda čistá. Deti sa dozvedeli veľa nových informácií. Pracovníkom čističky ďakujeme za spoluprácu.

• Prváci - sviatok písmenka A

• 1.október bol pre našich prváčikov mimoriadnou udalosťou. V triede mali veľkú narodeninovú oslavu – narodilo sa im ich prvé písmeno „A“! No a aby sa u nich dobre cítilo, vyrábali mu kamarátov z papiera, plastelíny, maľovali ho na tabuľu či kreslili A ako auto. Prípravu majú teda za sebou a z malých škôlkarov sa stávajú ozajstní žiaci - prváci.