• OZNAM k dotáciám na stravu a školským potrebám

ZMENY V POSKYTOVANÍ DOTÁCIE NA ŠKOLSKÉ STRAVOVANIE OD 1.9.2022

Dňa 1.7.2022 nadobudli účinnosť právne úpravy zákona č.544/2010 Z.z. o dotáciách, čím dochádza k zmenám  v poskytovaní dotácií na stravu.

Od 1.9.2022 bude dotácia poskytovaná len deťom:

a) ak je rodina v hmotnej núdzi,

b) ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima,

c) ak si ani jeden člen domácnosti neuplatní, alebo nemohol uplatniť nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník materskej školy a nedovŕšilo 15rokov (5-15)

d) ktoré dovŕšili 15 rokov veku, a ktoré majú súčasne nárok na dotáciu na stravu a aj daňový bonus

K poskytovaniu dotácie na stravu je preto nevyhnutné priniesť do školy:

a)  ak je rodina v hmotnej núdzi – Potvrdenie o hmotnej núdzi, ktoré vystaví UPSVAR

b) ak je príjem rodiny vo výške životného minima – Potvrdenie od UPSVAR

c) ak si ani jeden člen domácnosti neuplatnil alebo nemohol uplatniť nárok na daňový bonus – Čestné vyhlásenie

d) stravník z Ukrajiny vyplní formulár na posúdenie príjmu – Formulár na posúdenie

Doklady k poskytnutiu dotácie na stravu je potrebné doručiť vedúcej školskej jedálne v termíne do 29.7.2022. V prípade neprítomnosti do schránky školy (naľavo od hlavného vchodu), prípadne volajte na t.č.0905 236 522.

Potrebné tlačivá budú zaslané aj na obecný úrad Terany, Hontianske Tesáre, Hokovce a Horné Semerovce pre žiakov, ktorí dochádzajú.

Ak uvedené dokumenty nebudú v stanovenom termíne doručené, deti, na ktoré sa žiada dotácia,  budú oprávnené na poskytnutie dotácie na stravu až od mesiaca október 2022.

POSKYTNUTIE DOTÁCIE NA ŠKOLSKÉ POTREBY OD 1.9.2022

POZOR! Rodiny v hmotnej núdzi a rodiny s príjmom najviac do výšky životného minima, majú nárok aj na dotáciu na školské potreby. K nároku na dotáciu je potrebné priniesť potvrdenie od UPSVAR. Ak sa dieťa zároveň stravuje, stačí priniesť do školy jedno spoločné potvrdenie, a to najneskôr do 29.7.2022.

Každú zmenu, ktorá nastane v súvislosti poskytovaním dotácie na stravu a na školské potreby (rodič sa zamestná, rodič si začne uplatňovať daňový bonus, ...) je potrebné neodkladne nahlásiť škole.