• Šach na vyučovaní

• Logika a stratégia sa rozvíjajú u nás aj na hodinách informatiky. Piataci sa od septembra učia hrať šach. Takto zamerané hodiny majú za cieľ rozvíjať ich myslenie.

• Rovesnícke vzdelávanie - štvrtáci učia druhákov

• Zdravá výživa je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu. Štvrtáci sa  zdravou stravou zaoberali na hodinách prírodovedy a s touto témou sa stretli aj na besede s lekárom. Preto sa rozhodli svoje vedomosti posunúť aj mladším spolužiakom. Druhákom zahrali poučnú rozprávku o zajkovi, ktorý nechcel jest zeleninu a ovocie. Odprezentovali im poznatky o správnom stravovaní a zdravých potravinách. V spoločných skupinových aktivitách potom druháci za pomoci štvrtákov tvorili potravinovú pyramídu, pojmovú mapu zdravia a získané vedomosti si preverili v kvíze.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Povesti patria k nášmu kultúrnemu dedičstvu a aj preto sa v našom okresnom meste stretli nadšenci povestí, aby si zmerali sily v ich prednese.

Naši žiaci boli veľmi veľmi úspešní: 1. kategória: 1. miesto Viktória Dulík, 2. kategória: 2. miesto Štefan Chromek, 3. kategória: 1. miesto Soňa Izáková

Všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy  a  prajeme podobný úspech aj na krajskom kole.

• Ježkoviny z UNICEF

• Správa z UNICEF:

Milí priatelia škôl, sme nesmierne vďační za všetku pomoc, ktorou ste v roku 2022 pomohli zachrániť a potešiť množstvo detičiek a urobiť tak náš svet omnoho krajším. Rok 2023 začíname milou aktivitou s názvom Ježkoviny, zameranou na tému duševného zdravia a psychosociálnej pomoci slovenských detičiek.  A čo sú to teda tie Ježkoviny?

Všetko o tomto peknom projekte nájdete tu:

• Šaliansky Maťko

• 11. januára 2023 sa uskutočnilo školské kolo v prednese povesti Šaliansky Maťko, do ktorého sa prihlásili dve žiačky – Linda Babiaková (6.A)Soňa Izáková (7.A). Porotu viac zaujala Soňa, ktorá postupuje do okresné kola, ktoré sa uskutoční v Krupine. Držíme jej palce!