• 11.6.-16.6.2018 – Škola v prírode TRALALAND

  Štvrtáci si užili šesť nádherných nezabudnuteľných dní v TRALALANDE. Spoznali nových kamarátov, no hlavne upevnili priateľstvá  v kolektíve. Naučili sa člnkovať, zakladať oheň, orientovať sa v prírode a  tešiť sa z jej  krás. Obdivovali svätojánske mušky, chovali ryby, podnikali túry aj nočné výpravy. Šantili v bazéne, na diskotéke a neúnavne i na chate... S chuťou sa pohrali v Zveroparku v Žarnovici so zvieratkami. Stali sa občanmi prvej detskej prázdninovej republiky, kde denne riešili rôzne úlohy, plnili výzvy guvernérov  a prekonávali svoje sily.   Ako v súboji škôl obstáli? Fantasticky, pretože naši štvrtáci sú fantastické deti!  Získali 1. miesto a domov si odniesli kopec diplomov. Tie im budú ešte dlho pripomínať šťastné chvíle, ktoré spoločne prežili.

 • Škola v prírode

  Od 11.6. do 16. 6. sú naši štvrtáci v "Škole v prírode". Prajeme im veľa pekných zážitkov a dobré počasie.

 • English week

  Od 11. 6. do 15. 6. prebieha na našej škole anglický týždeň. Naši žiaci majú možnosť zažiť vyučovanie s anglickým lektorom. Veríme, že sa im podarí zlepšiť ich jazykové zručnosti. Prajeme: Funny week!

 • Výlet

  Žiaci 1. a 2. ročníka sa dňa 30.5. zúčastnili výletu do Modrého Kameňa. Na hrade zažili stredoveký deň, počas ktorého hľadali poklad bezhlavého šafára. Po splnení rôznych úloh sa im ho nakoniec podarilo nájsť v hlbokej pivnici. Po tejto zaujímavej aktivite navštívili  Múzeum hračiek, v ktorom videli, ako vyzerá bábkové divadlo, marionety a hračky, s ktorými sa v minulosti hrali naši predkovia. Domov si odniesli veľa pekných zážitkov.

 • Ako sa prváci a druháci učili o praveku

  Naši prváci a druháci spojili svoje sily, aby spoločne hľadali informácie o praveku. Pomocou internetu a encyklopédií sa dozvedeli všeličo zaujímavé. Spoločne si vytvorili jaskynné maľby a obliekli sa za pravekých ľudí. Nechýbali ani podomácky vyrobené nástroje pravekých ľudí z dreva a kameňa, lebka a šperky vyrobené zo zvieracích zubov a kostí. 

   

 • Krúžková činnosť

  Prváci sa na krúžku Múdre sovičky hrali spoločenské hry. Dôležitým prvkom hry boli pravidlá. Deti sa učili, že pravidlá sú pri hre veľmi dôležité a že ich musia dodržiavať. Učili sa hrať fair play, spolupracovať, prijať prehru a zagratulovať víťazovi.

 • Čítajme si

  Už jedenásty krát sa po celom Slovensku v stredu 30. mája stretli deti v knižniciach, v školách a na ďalších miestach pri spoločnom čítaní. Projekt „Čítajme si“ odštartoval úderom deviatej hodiny a čitateľský maratón trval až do tretej.  Naša škola sa opäť do tejto aktivity zapojila a čítalo 125 našich detí. Cieľom tejto najväčšej čitateľskej akcie na Slovensku je poskytnúť deťom zážitok zo zdieľania fantastických príbehov a ukázať im, že dobrodružstvo sa dá zažiť nielen na internete a na sociálnych sieťach, ale aj nad knižnými stránkami. Čítanie totiž podľa odborníkov v detskej duši podnecuje fantáziu a predstavivosť, schopnosť rozlišovať medzi dobrom a zlom, vzbudzuje emócie a učí s nimi deti zaobchádzať. Okrem toho má výrazne pozitívny vplyv na rozvoj slovnej zásoby, vzájomnú komunikáciu, koncentráciu a kreativitu. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková, známa spisovateľka. Akciu na našej škole zastrešuje pani A. Jakušová.

   

 • Návšteva

  V rámci projektu "Mediálne hviezdy z 8. A" sa uskutočnilo veľmi milé stretnutie našich ôsmakov a žiakov zo Základnej školy Pavla Križku v Kremnici. Téma projektu - nástrahy virtuálneho sveta a moderných technológií, sprevádzala počas roka našich žiakov i žiakov z Kremnice. Aby si žiaci vymenili poznatky, predstavili výstupy svojej projektovej práce, prebehlo stretnutie "naživo". Myšlienku stretnutia umocnilo aj divadelné predstavenie nášho dramatického krúžku, ktorý vedie Mgr. Pavlíková. Divadielko o tom, ako mobilný telefón ovládol mladú generáciu bolo ukážkou reality dnešnej doby. Veríme, že takéto partnerstvo s inou školou obohatí náš školský život aj v budúcnosti.

 • Interaktívne učenie

  Naša škola sa v snahe zvýšiť interaktívny ráz vzdelávania rozhodla využívať program Alf. Jeho súčasťou sú testy, úlohy, ktoré umožnia žiakovi zábavnou formou preveriť svoje vedomosti. Veríme, že zakúpením rozšírenej verzie tohto programu pre školy sa nám podarí zefektívniť vyučovací proces. Našim žiakom prajeme veľa zábavy pri testoch.

 • Výlet Tatranskí rytieri – 3.ročník

  V dňoch 24. a 25. mája boli tretiaci na výlete vo Vysokých Tatrách. Tento výlet vyhrali v projekte Tatranskí rytieri ako odmenu za 1. miesto. Počasie prialo a tretiakom sa naskytli nádherné scenérie našich veľhôr. Absolvovali dve turistické vychádzky. Na Štrbskom plese si vyskúšali znalosti z prírodovedy a vlastivedy a obdivovali tatranskú prírodu. Na Hrebienok sa vyviezli pozemnou lanovkou, kde si po turistike odpočinuli  v novej ralax zóne v spoločnosti drevených medveďov. Svet optických ilúzií si deti vyskúšali v múzeu Tricklandia v Starom Smokovci. Ubytovanie a stravu si užili v krásnom Grandhoteli Starý Smokovec. Priniesli si množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

 • Výlet za odmenu

  Dňa 21. 5. sa vybrali naši šiestaci  objavovať tajomnú dobu praveku do Bojníc, ktoré sú považované za najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na Slovensku. Prostredníctvom vzdelávacieho programu zažili "na vlastnej koži" originálne tvorivé dielne zrealizované  pracovníčkou múzea. V areáli pravekých neandertálcov objavili  pravekého nosorožca,  nahliadli do príbytku praľudí a dozvedeli sa množstvo zaujímavostí o ich živote. Prehliadka kúpeľného mesta s rozprávkovým zámkom a návšteva zoologickej záhrady boli spestrením školského výletu. Ten získali šiestaci výhrou vo výtvarnej súťaži, ktorú  zorganizovalo Múzeum praveku v Bojniciach.

 • Modrý gombík 2018

  Ďakujeme všetkým, ktorí kúpou modrého gombíka pomohli deťom, ktoré to potrebujú...

  Vyzbierali sme: 108,58€.

  Zbierku za pomoci našich žiačok organizovala p. Jakušová.

 • Vybíjaná

  21.mája sa žiaci 4.A zúčastnili 21.ročníka turnaja vo vybíjanej v Šahách. V konkurencii šahanských základných škôl si po skvelom výkone vybojovali krásne 2.miesto. Školu reprezentovali: Berkulová Viktória, Bicka Peter, Dráb Vlastimil, Gregušková  Melany, Halajová Monika, Jančiar Filip, Laurinc Simon, Pásztorová Lea a Vilaška Tomáš.  Blahoželáme!

 • Pre mamičky

  Druhá májová nedeľa je výnimočná. Mamy majú sviatok. Naši žiaci nezabudli a dlhší čas sa na tento sviatok chystali. Výsledkom ich snaženia a spolupráce našich pedagógov základnej školy a základnej umeleckej školy bolo veľmi pekné vystúpenie, za ktoré všetky mamy ďakujú...

 • Slávik Slovenska

  Dňa 5. mája sa naši žiaci zúčastnili okresného kola speváckej súťaže. Vyspievali si veľmi pekné umiestnenie. V 1. kategórii obsadila 2. miesto žiačka tretieho ročníka Simona Jeloková. V 2. kategórii sa na 3. mieste umiestnil žiak šiesteho ročníka Maroš Izák. Našim slávikom gratulujeme!

 • Prekvapenie pre našich prvákov

  Prváci zažili milé prekvapenie. Stará mama našej Emmky Vrcovej pani Elenka Schvarcbacherová uštrikovala každému žiakovi a aj pani učiteľke krásne papučky. Šikovnej pani Elenke veľmi pekne ďakujeme, papučky nám urobili veľkú radosť.

 • Finančná gramotnosť

  Dňa 11. mája sa uskutočnil pre žiakov 1. - 9. ročníka hudobno-výchovný koncert Svet peňazí, ktorý sa dotýkal témy peňazí, úverov, úrokov. Nechýbali pojmy banka, investovanie, sporenie, účet a podobne. Dúfame, že aj takáto hudobná forma pomôže deťom bližšie pochopiť nástrahy sveta peňazí.

 • Štúrov Zvolen

  10. 5. 2018 sa uskutočnilo pokračovanie súťaže v rétorike Štúrov Zvolen – regionálne kolo v CVČ Domino Zvolen. Tamara Vankovicová, žiačka 4. ročníka, získala v  I. kategórii (4.-6.ročník) krásne 2.miesto. Srdečne blahoželáme!

 • Deň Zeme

 • Žiacky parlament vyhlásil súťaž

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola Dudince
  Ľudovíta Štúra 155/23, 962 71 Dudince
 • 045/5583175

Fotogaléria