• Týždeň mobility

• V  dňoch 19. – 23.9.2022 sa druhé oddelenie zapojilo  do EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY. Snažili sme sa viac hýbať a menej používať dopravné prostriedky na cestu do a zo školy. Používali sme  vlastné nohy, prípadne bicykel a kolobežku, a tak sme sa snažili  ochrániť  životné prostredie a pomôcť svojmu telu upevniť si zdravie. Počas celého týždňa sme v školskom klube urobili 26 700 krokov. 10 detí sa kolobežkovalo a 20 detí sa vozilo na bicykli.

• Besedy

• Besedy so sociálnou pedagogičkou  z CPPPaP  Zvolen  boli zrealizované pre žiakov 5.- 9.ročníka so zameraním na ,,Zdravý životný štýl“.  Žiakom boli sprístupnené informácie o správnych stravovacích návykoch.

• Pomohli sme

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Dňa 23.9. 2022 sa zbierka konala aj na našej škole, kde naši ochotní dobrovoľníci vyzbierali 89,27€.

Za podporu všetkým zo srdca ďakujeme.

• 2. oddelenie na výstave

• Deti 2. oddelenia ŠKD navštívili výstavu obrazov v KD Rubín. Vystavoval maliar, sochár a rezbár Pavol Hermann, ktorý zaujímavo a ochotne porozprával o svojom živote a tvorbe. Deťom prezradil, že sa narodil na severnej Morave a momentálne žije v Trnave, že svoju prvú výstavu obrazov mal ako deviatak, a že sa na nej  všetky jeho obrazy predali. Talent zdedil po svojich predkoch. Ukázal sklenenú mozaiku, na ktorú použil  620 000 farebných sklíčok. Na svojich obrazoch veľmi často maľuje tancujúce baletky, pre ktoré sú inšpiráciou jeho vnúčatá. Pyšný je aj na svoju nadrozmernú vitráž, na ktorú použil 24 druhov dreva.

Deti zažili veľmi inšpiratívne popoludnie, za čo pánovi maliarovi poďakovali.

• Krúžky

• Čas strávený v škole po vyučovaní môže byť zaujímavý. Nové informácie, rozvíjanie zručností, športovanie, upevňovanie kamarátstiev, to všetko sa bude diať na krúžkovej činnosti aj tento školský rok.

KRUZKY.pdf​​​​​​​

• Majstrujeme

• Napĺňanie našich zelených plánov pokračuje...Tento školský rok budeme šetriť prírodné zdroje aj návratom k uterákom. Aby si ich žiaci mali v triedach kde zavesiť, na Technike prebieha výroba vešiakov. Žiaci ich za pomoci pána školníka budú aj montovať do tried.  Chlapci sú šikovní majstri a takéto praktické činnosti ich bavia...

Technika.pptx

• Zážitkové vyučovanie začalo

• Učiť žiakov zážitkovými cestami vnímať prírodu bude dôležitou súčasťou vyučovania aj tento rok. Takúto hodinu biológie majú za sebou naši piataci. Pri téme "Poznávame prírodu" sa naučili rozlišovať živé a neživé prírodniny, hľadali spôsoby, ako ich môžu pozorovať a nakoniec z nich vytvorili obrázky.

Ucime_vonku_5.pptx

• Tretiaci sú detektívi

• Tretiaci s podporou triednej učiteľky budú v tomto školskom roku ešte viac ako doteraz

OBJAVOVAŤ,

HĽADAŤ,

ZISŤOVAŤ,

PÁTRAŤ,

SKÚMAŤ,

ODHAĽOVAŤ

a RIEŠIŤ

mnohé záhady a rôzne prípady, v ktorých sa skrýva tretiacke učivo. Stanú sa detektívmi so všetkým, čo k tomu patrí hneď od prvého dňa. Držme im palce a želáme veľa úspešne zvládnutých záhad a prípadov v ich detektívnej práci. Všetkým detektívom prajeme, aby mali bystré očká a ušká, brisknú myseľ, dôvtip a skvelých kolegov!

• Zo škôlkarov sú už školáci!

• Prvé dni v škole majú naši najmladší kamaráti úspešne za sebou.  Zo škôlkarov sa stali prvácke usilovné mravčeky😊! V škole sa naučili nestratiť sa, spoznali nových kamarátov a práca v pracovných zošitoch sa stala neoddeliteľnou súčasťou ich školských povinností. A ako im je v škole? VESELO!

• Školský rok začína!

• Školský rok 2022/2023 sa začne 5.9.2022 slávnostným otvorením o 8,00. Predpokladaný záver prého školského dňa je 9,00 - 10,00. Žiaci po skončení pôjdu domov. 6.9.2022 budú žiakom odovzdané učebnice. Školský klub detí a školská jedáleň budú od 6.9.2022 v prevádzke.

Tešíme sa na našich žiakov!