• Svetový deň knihy

• 23. apríl  si deti v 3. oddelení ŠKD pripomenuli Svetový deň knihy. Hovorili o tom, že sa v tento deň sa dáva pocta knihám a ich autorom. Zároveň v klube využili čas na to, aby sa navzájom povzbudili k čítaniu, aby našli v čítaní záľubu a oddych. Potom sa všetci pustili do čítania. Po čítaní deti výtvarne znázornili obal svojej  obľúbenej knihy.

• Finančná gramotnosť v 1. A

• Prváci nakupujú =o)

Poznáte eurá? Mince aj bankovky? Aj prváci si rozvíjajú finančnú gramotnosť!

Na Fenoménoch sveta, kým im pani učiteľka zariadila obchod so skutočnými hračkami, si povystrihovali papierové mince aj bankovky a počítali koľko eur, ktorá hračka stojí.

A potom hurá nakupovať! Zahrali sa na predavačky a zákazníkov, nezabudli ani pozdrav, slová prosím a ďakujem a samozrejme ani na slušné správanie sa v obchode. Za odmenu si kúpenú hračku vzali domov.

• Pytagoriáda

• Okresného kola tejto matematickej súťaže sa zúčastnili úspešní riešitelia školského kola.  Táto sa realizovala on-line formou a úsilie detí i učiteľov bolo ocenené úspechmi  našich žiakov:

3.ročník - 1.miesto – Filip JAVORKA, 2.-3.miesto – Adriana LIETAVOVÁ, 2.-3.miesto – Nikola VAĽKOVÁ,

úspešný riešiteľ -  Lucia Baloghová, úspešný riešiteľ -  Barbora Hϋvӧsová

4.ročník – Stela Hullová – úspešný riešiteľ

5.ročník - 2. miesto – Soňa Izáková

Úspešný riešiteľ – Natália Tretinová, Dominika Sliacka

• Testovanie žiakov 2. stupňa

• Vážení rodičia, do 28.4.2021 nahláste záujem o kloktací test pre Vaše dieťa triednemu učiteľovi. Podrobné informácie o testovaní poskytnú triedni učitelia.

• Spolu múdrejší

• Aj na našej škole spúšťame projekt "Spolu múdrejší." Jeho cieľom je individálnym prístupom pomôcť žiakom prekonať ich prekážky v učení.

• Pozor, zmena!

• Vážení rodičia, čestné vyhlásenia o bezinfekčnosti a kópiu negatívneho testu zákonného zástupcu zašlite cez EDUPAGE. Je nutné prihlásiť sa ako rodič. Prihlasovacie meno a heslo Vám bolo opätovne odoslané v priebehu tohto týždňa. V prípade, že neviete spôsob podania vyhlásenia, informujte sa u triedneho učiteľa alebo u triednej učiteľky Vášho dieťaťa. V prípade, že rodič nebude mať možnosť zaslať údaje elektronicky, žiak 26.4.2021 prinesie vyhlásenie v papierovej podobe.

• Organizácia školy od 26.4.2021

• Milí piataci, šiestaci a siedmaci, od 26. 4. 2021 sa opäť začne vyučovanie "naživo". Veríme, že sa na návrat do školy tešíte. Organizácia školského života bude nasledovná:

- povinný test žiaka a rodiča,

- povinné rúško, príp. respirátor,

- vyučovanie do 11,30 každý deň podľa upraveného rozvrhu,

- rozvrh zašle triedna učiteľka/triedny učiteľ,

- ranné kruhy na upevnenie sociálnych zručností,

- prvý týždeň - žiadne skúšanie, žiadne úlohy, žiadne známky,

- veľká prestávka vonku.

Tešíme sa na Vás!

• Návrat do školy

• Vážení rodiačia, milí žiaci, od 26.4.2021 otvárame školu pre všetky ročníky. Naďalej je povinný test zákonného zástupcu žiaka a test žiaka. Využite možnosť dať sa otestovať v priestoroch našej telocvične, ktoré sa uskutoční 24.4.2021 od 9,00 do 16,30. Informácie o Tlačive o bezinfekčnosti a o kloktacích testoch Vám poskytnú triedni učitelia. Tešíme sa na návrat žiakov do školy!

• Vážení rodičia, budova školy bude pre žiakov opäť otvorená od 6,30.

• Organizácia školy od 19.4.2021

• Milí ôsmaci a deviataci, od 19. 4. 2021 sa opäť začne vyučovanie "naživo". Veríme, že sa na návrat do školy tešíte. Organizácia školského života bude nasledovná:

- povinný test žiaka a rodiča,

- povinné rúško, príp. respirátor,

- vyučovanie do 11,30 každý deň podľa upraveného rozvrhu,

- rozvrh zašle triedna učiteľka,

- ranné kruhy na upevnenie sociálnych zručností,

- prvý týždeň - žiadne skúšanie, žiadne úlohy, žiadne známky,

- možnosť prihlásiť sa na doučovanie - príprava na prijímačky /termín upresnia učitelia/,

- veľká prestávka vonku.

Tešíme sa na Vás!

• Dejepisná olympiáda

• V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali v kategórii C - Bianka Hüvösová (9.A), ktorá obsadila 1. miesto a  Róbert Čunderlík (9.A), ktorý obsadil 2. miesto. V kategória E - 1. miesto získal Adam Ošust (7.A) a 2. miesto Tamara Vankovicová (7.A).

Žiaci sa zúčastnili krajského kola, v ktorom boli všetci úspešní riešitelia. Všetkým gratulujeme!

• Matematická olympiáda

• V súťažiach sme aj naďalej úspešní. V online matematickej olympiáde sa veľmi dobre umiestnili naši žiaci Frederik Rajčan a Adam Ošust. Frederik súťažil v kategórii Z6 a umiestnil sa na 1. mieste, Adam v kategórii Z7 obsadil 2. miesto. Chlapci, super, gratulujeme!

• OZNAM

• Dňa 12.4.2021 sa obnovuje prezenčná forma výučby pre všetkých žiakov 1. stupňa. Podmienkou vstupu do školy je negatívny test jedného zákonného zástupcu žiaka alebo potvrdenie o výnimke. Žiadame zákonného zástupcu, aby sa 12.4.2021 preukázal testom alebo potvrdením o výnimke zamestnancovi školy, ktorý ho k tomu vyzve. Zákonný zástupca je povinný odovzdať aj tlačivo - Čestné vyhlásenie. Bude k dispozícii v telocvični Spojenej školy /pri východe/, v ktorej sa 10.4.2021 bude konať testovanie. Tlačivo si môžete vytlačiť aj tu:

Cestne_vyhlasenie_ZZ.docx

• Zápis do 1. ročníka

• Vážení rodičia, zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutoční elektronickou formou. Elektronická prihláška bude prístupná v hornej lište. Zápis bude prebiehať od 12.4. do 16.4.2021. Ďalšie info nájdete v našej prezentácii:

Prezentácia_-ZÁPIS.pptx