•  PRIHLÁŠKY

1.Každý stravník ŠJ musí mať podanú prihlášku na stravovanie pre daný školský rok a to elektronicky prostredníctvom Edupage potvrdením prihlášky na stravu, alebo písomne vyplnením a odovzdaním zápisného lístka. Súčasťou prihlášky je aj NÁVRATKA - žiadosť o dotácie na stravu, ktoré sú od 1.5.2023 poskytované celoplošne pre I. a II. stupeň ZŠ a predškolákov v MŠ.

V školskom roku 2023/2024 sa začína v ŠJ variť od 5.9.2022.

Zápisný lístok stravníka je dostupný na stránke školy v časti Školská jedáleň – Tlačivá, alebo v kancelárii u vedúcej ŠJ.

DOTÁCIE

1. Oprávnené deti na poskytnutie dotácie

a) dieťa v materskej škole, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ a ktorého zákonný zástupca o dotácie písomne požiada

b) dieťa v materskej škole, žiak I. a II. stupňa, ktorí žijú v domácnosti , ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (HN), alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ŽM)

c)dieťa, ktoré navštevuje MŠ, kde je najmenej 50% detí z domácností, ktorým sa poskytuje pomoc v HN

d)žiak I. a II.stupňa základnej školy, ktorého zákonný zástupca o dotácie písomne požiada

2. Výška dotácie na stravu

a) MŠ 1,40 eur na deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v MŠ a odobralo stravu

b) I.stupeň 2,10 eur na deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovanie v ZŠ a odobralo stravu

c) II.stupeň  2,30 eur na deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ a odobralo stravu

PLATBY

1. Zákonný zástupca dieťaťa/žiaka v MŠ uhrádza príspevok na stravovanie najneskôr do 10. dňa v mesiaci,

ostatní stravníci podľa informácií o výške kreditu na Edupage. Žiadame o úhrady, ak kredit klesne pod 10eur.

Od 1.9.2023 - 30.9.2023:

Bez dotácie mesačne

S dotáciou mesačne*

I. stupeň ZŠ

26 eur

II. stupeň ZŠ

34 eur

Materská škola

38 eur

10 eur

Od 1.10.2023:

Bez dotácie mesačne

S dotáciou mesačne*

I. stupeň ZŠ

34 eur

II. stupeň ZŠ

38 eur

Materská škola

42 eur

14 eur

Úhradu zrealizovať na číslo účtu ŠJ:

IBAN:SK37 0200 0000 3500 3543 3412      KS:0308         ŠS:9601

( do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa a ročník)

2. Zákonný zástupca žiaka/dieťaťa uhrádza príspevok na čiastočnú úhradu režijných nákladov k obedu vo výške 4,50 eur mesačne, a to v dvoch intervaloch:

I.  v septembri do 20.dňa v mesiaci vo výške 18 eur (za mesiace IX – XII) ŠS:9602

II. v januári do 20.dňa v mesiaci vo výške 27 eur (za mesiace I – VI). ŠS:9603

Úhradu zrealizovať v platbách, ako je uvedené vyššie, alebo mesačne vo výške 4,50 eur na číslo účtu SŠ:

IBAN:SK67 0900 0000 0004 0203 3630      KS:0308

( do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa a ročník)

Podľa zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §140 ods. 11 má dieťa/žiak nárok na odpustenie príspevku na čiastočnú úhradu režijných nákladov v školskej jedálni, ak zákonný zástupca neplnoletého dieťaťa/žiaka o to písomne požiada a  predloží zriaďovateľovi potvrdenie o hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Žiadame o včasné platby.

ZMENY

Každú zmenu týkajúcu sa poskytnutia dotácie (napr. pri (ne)zamestnaní, zmena pri nároku na hmotnú núdzu, zmene/odchodu zo školy, atď.) je potrebné včas nahlásiť vedúcej ŠJ.

ODHLASOVANIE Z OBEDOV

V prípade akejkoľvek neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy v stanovenom čase do 14.00 hodpredchádzajúceho dňa na web stránke školy, telefonicky, alebo SMS-kou na tel.č.0905 236 522.

Od 1.10.2023  je možné odhlásenie dieťaťa/žiaka zo stravy v pondelok a v piatok v čase do 7.30 hod cez Edupage,alebo SMS-kou (nie telefonicky).

Neodhlasovať dieťa zo stravy u triednych učiteľov!

Ak dieťa nie je včas odhlásené zo stravy, obed mu bude vydaný do jednorazového obalu  v čase od 11.15.do 11.30hod v ŠJ – použiť zadný vchod školskej kuchyne. Takýto obed bude vydaný len  v prvý deň neprítomnosti žiaka/dieťaťa.

V prípade, ak dieťa ochorie v priebehu dňa a odíde domov, rodič si môže pripravený obed dieťaťa vyzdvihnúť v čase od 11.15 do 11.30hod v ŠJ – použiť zadný vchod školskej kuchyne.

Vyzdvihnutie obeda sa nemusí nahlasovať vopred, iba v prípade, ak zákonný zástupca/žiak nemôže  prísť v stanovenom čase, t.j. do 11.30hod.

Dieťaťu s nárokom na dotáciu sa za včas neodhlásenú stravu dotácia k stravovacím návykom neposkytuje, zákonný zástupca je povinný uhradiť príspevok na nákup potravín a príspevok na režijné náklady v plnej výške za každý deň.

DIÉTNE STRAVOVANIE

Ak zákonný zástupca dieťaťa na základe zápisného lístka stravníka pre osobitné stravovanie požiada o diétne stravovanie, doloží písomné vyjadrenie ošetrujúceho lekára (lekára so špecializáciou v príslušnom špecializačnom odbore), že zdravotný stav dieťaťa vyžaduje osobitné stravovanie na základe stanovenej diagnózy so stanovením odporúčanej diéty. Úhrada zákonného zástupcu dieťaťa za poskytnuté diétne stravovanie v zariadení školského stravovania sa znižuje o poskytnutú dotáciu na stravu za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacieho procesu v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a odobralo stravu.

Deťom predškolského veku a žiakom je možné individuálne donášať stravu do zariadenia školského stravovania vtedy, ak posúdenie lekára všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo posúdenie lekára so špecializáciou v príslušnom špecializačnom odbore dokladuje, že zdravotný stav dieťaťa alebo žiaka vyžaduje osobitné stravovanie v súlade s §8 ods.3 písm. b) vyhlášky č.527/2007 Z.z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež.