• Vyvetrali sme šatníky

• V mesiaci február sa naša škola zapojila do celoslovenskej zbierky textilu na školách. Vyzbierali sme 115 vriec, ktoré spolu vážili 1250 kg. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto zbierky. Prispeli tak k ochrane životného prostredia a zozbieranému oblečeniu a textilným výrobkom dali  druhú šancu na ich vrátenie do obehu.

• UNICEF

• Na popolcovú stredu sa v našej škole uskutočnila beseda s pracovníkom z organizácie UNICEF. Naši tretiaci a štvrtáci sa od neho dozvedeli, že UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už viac ako 70 rokov. Pracuje vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Všetci zamestnanci aj dobrovoľníci Unicefu pracujú deň čo deň, aby pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujú ich práva, zabezpečujú pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky a pomáhajú aj zabezpečiť vzdelanie.

Tretiaci inšpirovaní vážnymi témami na výtvarnej výchove v trojiciach nakreslili všetko, čo si zapamätali a čo ich zaujalo z pútavého Jurajovho rozprávania o jeho práci v Unicefe. Že toho nebolo málo sa môžete presvedčiť vo fotoalbume...

• Bunka

• Šiestaci sa na hodinách biológie učili o bunke jej stavbe, zložení a význame. To ako pochopili učivo si preverili pri tvorbe krásnych modelov rastlinných a živočíšnych buniek.