• Hauerland  v DJGT Zvolen

• Divadlo nielen zabáva, ale aj učí. My sme túto možnosť využili na večernom predstavení Hauerland. Inscenácia  o osudoch karpatských Nemcov v rokoch 1933-1946 na strednom Slovensku upevnila naše vedomosti z dejepisu a preverila úroveň nemčiny. Už teraz sa tešíme na ďalšie kvalitné predstavenia.

• Modrý gombík

• Milí rodičia, milí žiaci! Na našej škole sa uskutoční v utorok a stredu ráno (14.-15. mája 2024) pri vstupe do budovy školy zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné. Podporiť zbierku môžete aj zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK na číslo 844 (1 SMS = 3 €) alebo cez www.modrygombik.sk Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme. Príspevkom do tejto zbierky pomôžete hladujúcim deťom.

• Stavanie mája

• Mesiac máj sa spája s láskou, ale aj s novým začiatkom a zrodom nového života. Stavanie mája – tradícia sprevádzaná spevom a tancom, ktorý oslavoval nielen zrod novej lásky, ale aj definitívne víťazstvo jari nad zimou. Ľudovým pásmom a slovenskými ľudovými piesňami spestrili mestskú akciu aj naši žiaci z  folklórneho krúžku LIPKA.

• Deň Slnka

• V máji sa oslavuje Deň slnka. Deti zo 4. oddelenia ŠKD si tento sviatok pripomenuli "slnečnými" aktivitami. Výsledkom sú usmievavé a veselé slniečka.