• 1. oddelenie šKD v septembri

• Deti v 1.oddelení ŠKD počas prvého mesiaca nadviazali medzi sebou kamarátske vzťahy, ukázali svoju šikovnosť a ochotu pracovať a spolupracovať. Urobili veľa pekných a zaujímavých prác, naučili sa nové pohybové hry a básničky. Spoločné popoludnia majú u detí úspech. Viac napovie Fotoalbum.

• žabeceda

• Prváci sa po usilovnej práci počas celého septembra naučili veľa nového, všetci sa skamarátili a v škole sa im veľmi páči. Na predmete Fenomény sveta sa premenili na žabky. Pozrite, ako poznajú písmenká - vlastne celú ŽABECEDU!

Prvacka_ZABECEDA.ppsx​​​​​​​

• Online trochu inak

• Piatok je zvyčajne deň, kedy sa takmer všetci tešíme na víkend. Napriek tomu tento deň bol pre deviatakov zaujímavejším, pretože sa uskutočnilo dištančné vzdelávanie prostredníctvom online escape room s lektorom, mentorom, učiteľom, spoluzakladateľom školy Felix v Bratislave – Dávidom Králikom.  Deviataci počas online vyučovania pracovali v skupinách a riešili zaujímavé úlohy o Albertovi Einsteinovi zamerané na čitateľskú gramotnosť.  Zábava, radosť, nadšenie, kreativita, spolupráca vládla počas celého vzdelávania. Aktivita sa realizovala v rámci projektu Škola inkluzionistov.

• Voľba povolania deviatakov

• Najdôležitejším rozhodnutím našich deviatakov v tomto školskom roku bude správna voľba povolania. Pri tomto životnom kroku im pomohlo aj zisťovanie profesijnej orientácie, ktoré sa uskutočnilo v spolupráci s pani psychologičkou s CPPPaP Zvolen.

• Krúžková činnosť

• Ponuka krúžkov:
            Výlet do histórie - 2. stupeň Mgr. Udayová
            Zdokonaľujeme sa v SJL - 2. stupeň Mgr. Bieliková
            Zlaté ručičky - 1. aj 2. stupeň Mgr. Hajnalová
            Lipka - 1. až 5. ročník Mgr. Antonická
            Atletické hry - 1. až 5. ročník Mgr. Javorka
            Florbal - 2. stupeň Mgr. Javorka
            Šíra ríša rozprávok - 1. ročník Mgr. Baloghová
            Dielnička - 4. ročník Mgr. Čunderlíková
            Veselá škola tretiakov – 3. ročník, Mgr. Žovincová
            Záujem o krúžok žiak nahlási triednemu učiteľovi.

• Nejdem a basta!

• Deti v  3. oddelení  ŠKD  si septembrové  dni užívali aj čítaním knihy z knižnice. Kniha Gabriely Futovej NEJDEM A BASTA  deti veľmi bavila. Veľa sa nasmiali a zároveň  sa zdokonalili v čítaní.

• Aby v triede vládol "tímový duch"

• Aj tento školský rok vyhlasujeme súťaž o NAJ triedu. Oceňujeme spoluprácu, aktivitu, usilovnosť, zodpovednosť...Deň plný zábavy čaká na víťazov minulého školského roka, a to na 2. A a 6. A.

• Učíme sa vonku

• Jedným z cieľov našej školy bude v budúcnosti zvýšiť počet hodín odučených vonku. Tvoríme EKOkútiky na učenie v našom areáli, v ktorých prebieha vyučovanie. Učiť sa o svete priamo "na mieste" je zábavné a veríme, že aj efektívne.

• Pomáhame

• 18. septembra 2020 sa naša škola opäť zapojila do zbierky Biela pastelka, ktorej výnos je určený na podporu ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím. Naši dobrovoľníci Dada, Veronika a Paťo vyzbierali 79,96 €. Všetkým, ktorí prispeli, ďakujeme.

Garantom zbierky na našej škole je p. Angela Jakušová.

• Svetový deň vďačnosti

• Deti 3. oddelenia  ŠKD sa 21. septembra zamysleli nad tým, že to čo máme, vôbec nemusí byť samozrejmosťou. Spoločne  zhodnotili, že k dôležitým hodnotám v živote patrí práve vďačnosť a vytvorili plagát so skutočnými hodnotami v živote človeka.

• Tretiaci boli v súťaži úspešní!

• Záujem o čítanie rozvíjame nielen čítaním čítaniek, ale aj rôznych kníh a prácou s detským časopisom. Každý rok spoznávanú deti nový školský časopis. Tento nielen čítajú, ale zapájajú sa aj do rôznych súťaží, ktoré v časopise sú. Takto sa podarilo tretiakom opäť získať od časopisu Vrabček štyri krásne ceny. Hlavnú cenu vyhral Jakubko, no krásne ceny získal aj Filipko, Nikolka a Olivinka. Blahoželáme!

• Geometria v prírode

• Tretiaci si v septembri precvičovali nielen svoje vedomosti, ale učili sa aj  životné zručnosti. Použitím rôznych meradiel plnili 17 geometrických úloh. Pracovali vo dvojiciach, kde si museli trpezlivo zorganizovať spoločnú prácu. Uplatnili nielen  svoju flexibilitu, zdravý rozum, zodpovednosť, spoluprácu , ale aj  riešenie problémov a snahu. Hodina bola pre nich školou i zábavou súčasne. Vedomosti a zručnosti, ktoré si takto precvičili, ostanú v hlavičkách určite oveľa trvácnejšie!

• Prvý deň našich prvákov

• Začiatok školského roka je pre prvákov vždy výnimočný. Našich najmenších žiakov čakala pekne upravená trieda, nové pani učiteľky, noví kamaráti. Prvé dni učenia už majú za sebou, veríme, že škola sa im páči a že v nej zažijú veľa dobrého a pekného...

• Naše pravidlá

• Základom dobre fungujúcej školy je dodržiavanie práv a povinností všetkých aktérov vzdelávania. Tieto práva a povinnosti sú v školskom poriadku, ktorý nájdete v časti Dokumenty školy.

• Balíme do papiera

• Milí žiaci, nezabudnite na jednu z našich "zelených" aktivít. Bojujeme proti plastom aj tým, že balíme učebnice do papierových obalov. Ak sa tejto aktivity nechcete zúčastniť, veríme, že ako správni žiaci Zelenej školy, používate plastový obal na učebnicu opakovane. Ďakujeme, že myslíte ekologicky.

• Exkurzie

• V rámci realizácie projektu "Pochopenie učiva - kľúče k zlepšeniu gramotnosti žiakov", ktorý na škole realizujeme druhý školský rok, sa uskutočnila aktivita Záujmové krúžky. Ich náplňou bolo 7 exkurzií, na ktorých deti pod vedením našich učiteľov zmapovali zaujímavé miesta nášho okolia. Zážitkové vyučovanie bolo pre deti naozaj zážitkom...Exkurzie sa im páčili a prispeli k tomu, že deti vedia o našom okolí viac informácií. Ďalších 7 exkurzií je plánovaných koncom tohto školského roka.

• Oznam

• 3. 9. 2020 bude skrátené vyučovanie na 6. vyučovacích hodín. Pozor zmena: Nosenie rúšok je pre 2. stupeň povinné bez výnimiek /potvrdenie od lekára sa neakceptuje/. Odporúčame, aby aj deti na 1. stupni nosili rúško aj v triede.