• Ochrana života a zdravia

• 27. 6. 2018 sa naši žiaci učili, ako sa zachovať v krízových situáciách. Spoznali rôzne druhy poplachov, vyskúšali si evakuáciu z budovy školy, trénovali topografiu, podanie prvej pomoci a zahrali sa rôzne didaktické hry.

• Výtvarná súťaž

• V mesiaci marec bola vyhodnotená okresná výtvarná súťaž na tému Ochrana domácnosti pred požiarom. Výtvarné práce našich žiačok Terézia Harachová, Nina Králevičová, Zuzana Hašková boli ocenené. Dievčatám gratulujeme!

• Plavecký výcvik tretiakov

• V dňoch 18. – 21. 6. 2018 žiaci tretieho ročníka absolvovali základný plavecký výcvik na Kúpalisku Dudinka. Oboznámili sa so základnými plaveckými štýlmi, technikou dýchania a vyšantili sa pri vodných hrách a na tobogánoch.

• Naj trieda

• Už máme víťazov...V súťaži o naj triedu sa najviac bodov podarilo získať našim prvákom a šiestakom. Body sa získavali za zber, rôzne školské aktivity a vedomosti. Usilovali sa všetky triedy a všetkým patrí veľká POCHVALA! Najúspešnejšie triedy čaká odmena...

• Atletika

• Najlepší atléti  3. a 4. ročníka z okresu Krupina si zmerali svoje sily. Žiaci súperili v skoku do diaľky, v hode kriketovou loptičkou, v behu na 50 metrov a štvrtáci aj v behu na 300 metrov. Medzi školami sa nestratili ani naši žiaci. Ako sa im darilo?

Skok do diaľky

2.miesto – Vlastimil Dráb - 4.ročník

3.miesto  -Simona Jeloková – 3.ročník

3.miesto – Lea Pásztorová – 4.ročník

Beh na 300 metrov

- 2.miesto – Viktória Berkulová – 4.ročník

Blahoželáme!

• Štvrtáci na exkurzii

• Posledné dni školského roka si štvrtáci spríjemnili exkurziou v múzeu v Horných Semerovciach. Nielenže si hravou formou zopakovali učivo vlastivedy  keď celý  deň venovali regionálnej výchove, ale  vydali sa na cestu spoznávania jednoduchých tradičných remesiel. Stali sa z nich pekári, hrnčiari a tkáči. Pomáhali im šikovné mladé tety, ktoré im o daných remeslách povedali aj veľa zaujímavostí. Na pamiatku si odniesli vlastnoručne vyrobený hlinený hrnček a brušká zasýtili chrumkavo upečeným svojpomocne zhotoveným rožtekom. No a viete aká pizza je najchutnejšia? No predsa tá, ktorú upečú pred vami a po celý čas vás láka svojou vôňou.

• 11.6.-16.6.2018  – Škola v prírode TRALALAND
          • 11.6.-16.6.2018 – Škola v prírode TRALALAND

• Štvrtáci si užili šesť nádherných nezabudnuteľných dní v TRALALANDE. Spoznali nových kamarátov, no hlavne upevnili priateľstvá  v kolektíve. Naučili sa člnkovať, zakladať oheň, orientovať sa v prírode a  tešiť sa z jej  krás. Obdivovali svätojánske mušky, chovali ryby, podnikali túry aj nočné výpravy. Šantili v bazéne, na diskotéke a neúnavne i na chate... S chuťou sa pohrali v Zveroparku v Žarnovici so zvieratkami. Stali sa občanmi prvej detskej prázdninovej republiky, kde denne riešili rôzne úlohy, plnili výzvy guvernérov  a prekonávali svoje sily.   Ako v súboji škôl obstáli? Fantasticky, pretože naši štvrtáci sú fantastické deti!  Získali 1. miesto a domov si odniesli kopec diplomov. Tie im budú ešte dlho pripomínať šťastné chvíle, ktoré spoločne prežili.

• Škola v prírode

• Od 11.6. do 16. 6. sú naši štvrtáci v "Škole v prírode". Prajeme im veľa pekných zážitkov a dobré počasie.

• English week

• Od 11. 6. do 15. 6. prebieha na našej škole anglický týždeň. Naši žiaci majú možnosť zažiť vyučovanie s anglickým lektorom. Veríme, že sa im podarí zlepšiť ich jazykové zručnosti. Prajeme: Funny week!

• Výlet

• Žiaci 1. a 2. ročníka sa dňa 30.5. zúčastnili výletu do Modrého Kameňa. Na hrade zažili stredoveký deň, počas ktorého hľadali poklad bezhlavého šafára. Po splnení rôznych úloh sa im ho nakoniec podarilo nájsť v hlbokej pivnici. Po tejto zaujímavej aktivite navštívili  Múzeum hračiek, v ktorom videli, ako vyzerá bábkové divadlo, marionety a hračky, s ktorými sa v minulosti hrali naši predkovia. Domov si odniesli veľa pekných zážitkov.

• Ako sa prváci a druháci učili o praveku

• Naši prváci a druháci spojili svoje sily, aby spoločne hľadali informácie o praveku. Pomocou internetu a encyklopédií sa dozvedeli všeličo zaujímavé. Spoločne si vytvorili jaskynné maľby a obliekli sa za pravekých ľudí. Nechýbali ani podomácky vyrobené nástroje pravekých ľudí z dreva a kameňa, lebka a šperky vyrobené zo zvieracích zubov a kostí.

• Krúžková činnosť

• Prváci sa na krúžku Múdre sovičky hrali spoločenské hry. Dôležitým prvkom hry boli pravidlá. Deti sa učili, že pravidlá sú pri hre veľmi dôležité a že ich musia dodržiavať. Učili sa hrať fair play, spolupracovať, prijať prehru a zagratulovať víťazovi.

• Čítajme si

• Už jedenásty krát sa po celom Slovensku v stredu 30. mája stretli deti v knižniciach, v školách a na ďalších miestach pri spoločnom čítaní. Projekt „Čítajme si“ odštartoval úderom deviatej hodiny a čitateľský maratón trval až do tretej.  Naša škola sa opäť do tejto aktivity zapojila a čítalo 125 našich detí. Cieľom tejto najväčšej čitateľskej akcie na Slovensku je poskytnúť deťom zážitok zo zdieľania fantastických príbehov a ukázať im, že dobrodružstvo sa dá zažiť nielen na internete a na sociálnych sieťach, ale aj nad knižnými stránkami. Čítanie totiž podľa odborníkov v detskej duši podnecuje fantáziu a predstavivosť, schopnosť rozlišovať medzi dobrom a zlom, vzbudzuje emócie a učí s nimi deti zaobchádzať. Okrem toho má výrazne pozitívny vplyv na rozvoj slovnej zásoby, vzájomnú komunikáciu, koncentráciu a kreativitu. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková, známa spisovateľka. Akciu na našej škole zastrešuje pani A. Jakušová.