e-Twinning Triedne projekty Zelená škola Čitateľská gramotnosť Moja prvá škola Jedlá zmena Školy pre budúcnosť Tatranskí rytieri Projekt Moderná škola

e-Twinning

Program eTwinning predstavuje jednoduchý a efektívny spôsob využívania informačných a komunikačných technológií, kde žiaci i pedagógovia získavajú nové poznatky a skúsenosti. V projekte žiaci rozvíjajú svoju vlastnú tvorivosť, originalitu a  fantáziu. Zdrojom získaných informácií sú nielen učebnice, ale predovšetkým komunikácia s rovesníkmi z iných krajín. Výsledky svojej práce  môžu prezentovať  v bezpečnom  virtuálnom priestore eTwinningu, neskôr i vo vzájomných stretnutiach.  Koordinátorom samostatnej práce žiakov je učiteľ, ktorý ich vedie k správnemu výberu činností zameraných k dosiahnutiu cieľa projektu.

V školskom roku 2016/2017 sme začali  aktívne spolupracovať s viacerými zahraničnými školami. Všetky výmenné  komunikačné a prezentačné  aktivity sú realizované v anglickom jazyku.

Medzinárodný  projekt: CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

Realizácia projektu: október -  december 2016

Zostaviteľ projektu: Milota Antonická - Slovensko

Dawid Glaznewski - Poľsko

Členovia - učitelia:   Fiorella Graziano - Taliansko

Katarina Dimou - Grécko

Elisabet Elies - Španielsko

Svetlana Cvetkova - Litva

- získať všeobecné informácie o partnerských školách zapojených v projekte

- vytvoriť vianočné želanie v dvoch jazykoch  /v materinskom a v anglickom jazyku/

- vzájomne si vymeniť  vlastnoručne vyrobené vianočné pohľadnice

Informačné nástroje: prostredníctvom prezentácií, videí, padletu a iných prezentačných nástrojov predstavila každá pracovná skupina svoju krajinu, mesto, školu a ďalšie aktivity súvisiace s cieľom projektu.

Pracovná skupina: - žiaci 4. ročníka /spolupracovali žiaci 3. roč. a ŠKD/

-učitelia: Mgr. Milota Antonická, Mgr. Eva Jamborová, Mgr. Marcela Čunderlíková, Mgr. Andrea Udayová, Ing. Alena Ošustová, Drahomíra Juráňová, Daniela Riečanová

Výsledok projektovej práce:

Vyrobili sme takmer 130 vianočných pohľadníc so želaniami, ktoré sme poslali do piatich krajín Európy. Výsledky svojej práce sme predstavovali priebežne partnerským školám v eTwinningovom priestore. Vianočné pohľadnice od našich projektových partnerov sme vystavili na nástennej tabuli v interiéri základnej školy. Žiaci  mali možnosť získať znalosť o vianočných želaniach nielen v anglickom jazyku, ale i v materinskom jazyku partnerskej školy.

Medzinárodný  projekt: OUR HOMETOWNS IN AN ENVELOPE

Termín projektu: október -  december 2016

Realizátori projektu:  Milota Antonická - Slovensko

Magdalena Opoka - Poľsko

Bahriye Senaras - Turecko

- získať všeobecné informácie o partnerských školách zapojených v projekte

- vytvoriť fotografie rôznych budov, zaujímavostí v meste

- stručne opísať jednotlivé miesta na fotografiách

Informačné nástroje: prostredníctvom prezentácií, videí, informačných materiálov predstavila každá pracovná skupina zaujímavé miesta v meste, v ktorom sa nachádza  partnerská škola

Pracovná skupina: - žiaci 5. ročníka

- učitelia: Mgr. Milota Antonická, Mgr. Jozef Filo, Mgr. Katarína Devečková

Výsledok projektovej práce:

Z fotografií mesta sme vyrobili farebné pohľadnice, na ktoré každý žiak napísal stručný popis miesta, ktoré sa nachádzalo na vyobrazenej pohľadnici. Zhotovili sme 36 zaujímavých pohľadníc z nášho mesta, ktoré sme poslali dvom partnerským školám. Prostredníctvom projektu - Naše mestá v obálke získali žiaci zaujímavé informácie o mestách Istanbul a Nowy Sacz.

Medzinárodný  projekt: Pippi Longstocking Day

Termín projektu: október 2016 -  jún 2017

Realizátori projektu:  Eva Jamborová - Slovensko

Luisa Ceccarelli - Taliansko