• O programe

•

Zelená škola je najväčší medzinárodný certifikačno-vzdelávací ekoprogram pre školy.

... pre ľudí, ktorí dokážu vnímať, chcú rozumieť a vedia konať

Zelená škola rozvíja:

• kritické myslenie
          • schopnosť riešiť problémy
          • participáciu
          • schopnosť samostatne konať a vyjadrovať svoj názor
          • tvorivosť
          • zodpovednosť

Program sa uskutočňuje prostredníctvom 7 krokov, ktoré vedú pedagógov i žiakov k systematickej praci a riešeniu reálnych problémov školy i prostredia, v ktorom žijú.

Podľa tejto metodiky postupujeme od roku 2016:

1. Vytvorili sme akčnú skupinu žiakov (užšie kolégium), pedagogických i nepedagogických zamestnancov školy, zástupcov mesta a rodičov (širšie kolégium)
          2. Zanalyzovali sme vplyv školy na životné prostredie (environmentálny audit)
          3. Na základe nového environmentálneho auditu sme si vybrali novú prioritnú tému - ZELEŇ A OCHRANA PRíRODY a zostavili plán aktivít (environmentálny akčný plán), prostredníctvom ktorých chceme zvýšiť povedomie žiakov, rodičov, pedagógov a širokej verejnosti o význame zelene a ochrany prírody pre život človeka a fungovanie zemského ekosystému.
          4. Postup a úspešnosť naplánovaných aktivít priebežne vyhodnocujeme (monitoring a hodnotenie)
          5. Do výchovno-vzdelávacieho precesu začleňujeme témy s environmentálnou tematikou (pro-environmentálna výučba)
          6. O priebehu našich aktivít informujeme prostredníctvom webstránky, školskej infoobrazovky a mestskej TV nielen priamych účastníkov programu ale aj širokú verejnosť (informovanie a spolupráca)
          7. Na základe doteraz realizovaných aktivít a ich úspešnosti sme zosumarizovali a umelecky stvárnili nielen environmentálne hodnoty školy (ekokódex)