• e-Twinning - zrealizované

• Program eTwinning predstavuje jednoduchý a efektívny spôsob využívania informačných a komunikačných technológií, kde žiaci i pedagógovia získavajú nové poznatky a skúsenosti. V projekte žiaci rozvíjajú svoju vlastnú tvorivosť, originalitu a  fantáziu. Zdrojom získaných informácií sú nielen učebnice, ale predovšetkým komunikácia s rovesníkmi z iných krajín. Výsledky svojej práce  môžu prezentovať  v bezpečnom  virtuálnom priestore eTwinningu, neskôr i vo vzájomných stretnutiach.  Koordinátorom samostatnej práce žiakov je učiteľ, ktorý ich vedie k správnemu výberu činností zameraných k dosiahnutiu cieľa projektu.

Naše projekty:

My pet – my best friend

Žiaci šiesteho ročníka počas mesiaca november na hodinách anglického jazyka vytvorili v rámci vyučovania krásne projekty o svojich domácich zvieratkách. Cieľom projektov bolo utvrdiť si slovnú zásobu zameranú na zvieratá a tvoriť jednoduché vetné konštrukcie.

Vytvorené projekty budú použité v medzinárodnom projekte eTwinning s názvom My pet- my best friend, do ktorého sa žiaci zapojili pod vedením vyučujúcej.

Projekty nájdete na tomto odkaze:https://padlet.com/zuzanka284/nfsqemv22eun

Medzinárodný  projekt: LET´S WRITE TO EACH OTHER

Členovia - Slovensko, Taliansko, Litva

Cieľ projektu: zlepšiť komunikačné schopnosti v anglickom jazyku.

Pracovná skupina:  žiaci 6. a 8. ročníka.

Výsledok projektovej práce: poznať kultúru a tradície iných národov prostredníctvom listov, ktoré si žiaci napíšu.

Medzinárodný  projekt: SEASONS

Členovia - Slovensko, Albánsko

Cieľ projektu: rozšíriť slovnú zásobu prvákov, ukázať im možnosť nájsť si partnerov z iných krajín.

Pracovná skupina:  žiaci 1. ročníka.

Výsledok projektovej práce: Prváci si rozšírili slovnú zásobu k téme štyroch ročných období. Partnerské školy si vymenili svoje výtvarné stvárnenia témy.

Medzinárodný  projekt: SHARE

Členovia - Slovensko, Albánsko, Maďarsko

Cieľ projektu: mediálna výchova, bezpečné využívanie moderných technológií.

Pracovná skupina:  žiaci 8. ročníka.

Výsledok projektovej práce: Žiaci prezentovali svoju mediálnu tvorbu, hľadali odpovede na tému: Nebezpečenstvá virtuálneho sveta.

Medzinárodný  projekt: CHRISTMAS CARDS

Členovia - Slovensko, Taliansko, Grécko, Španielsko, Litva

- získať všeobecné informácie o partnerských školách zapojených v projekte

- vytvoriť vianočné želanie v dvoch jazykoch  /v materinskom a v anglickom jazyku/

- vzájomne si vymeniť  vlastnoručne vyrobené vianočné pohľadnice

Pracovná skupina:  žiaci 4. ročníka /spolupracovali žiaci 3. roč. a ŠKD/

Výsledok projektovej práce: Vyrobili sme takmer 130 vianočných pohľadníc so želaniami, ktoré sme poslali do piatich krajín Európy. Výsledky svojej práce sme predstavovali priebežne partnerským školám v eTwinningovom priestore. Vianočné pohľadnice od našich projektových partnerov sme vystavili na nástennej tabuli v interiéri základnej školy. Žiaci  mali možnosť získať znalosť o vianočných želaniach nielen v anglickom jazyku, ale i v materinskom jazyku partnerskej školy.

Medzinárodný  projekt: OUR HOMETOWNS IN AN ENVELOPE

Realizátori projektu:   Slovensko, Poľsko, Turecko

- získať všeobecné informácie o partnerských školách zapojených v projekte

- vytvoriť fotografie rôznych budov, zaujímavostí v meste

- stručne opísať jednotlivé miesta na fotografiách

Pracovná skupina:  žiaci 5. ročníka

Výsledok projektovej práce: Z fotografií mesta sme vyrobili farebné pohľadnice, na ktoré každý žiak napísal stručný popis miesta, ktoré sa nachádzalo na vyobrazenej pohľadnici. Zhotovili sme 36 zaujímavých pohľadníc z nášho mesta, ktoré sme poslali dvom partnerským školám. Prostredníctvom projektu - Naše mestá v obálke získali žiaci zaujímavé informácie o mestách Istanbul a Nowy Sacz.

Medzinárodný  projekt: Pippi Longstocking Day

Realizátori projektu:  Slovensko, Taliansko

- spoznať jednu z najzaujímavejších literárnych postáv - Pipi Dlhú Pančuchu

Pracovná skupina:  žiaci 3. ročníka

Výsledok projektovej práce: Žiaci spoznali autorku knihy, čítajú si príbehy o Pipi. Už vedia, že Pipi je symbol priateľstva, úprimnosti, vzájomnej pomoci. Nakreslili o nej obrázky. Výsledky ich projektovej práce sú umiestnené v priestore Twinspace. Tu si ich môžu pozrieť ich kamaráti z Talianska.