• Anglický týždeň

  Vážení rodičia, naša škola by aj tento rok chcela Vašim deťom ponúknuť zaujímavý týždeň s anglickým jazykom. Týždeň vzdelávania zážitkovou metódou pod vedením anglicky hovoriaceho lektora môže deťom rozšíriť znalosti, obohatiť ich slovnú zásobu alebo pomôže deťom získať sebavedomie pri komunikácii v angličtine. Kurz bude na škole realizovať jazyková škola TalkTalk. 

  http://www.talktalkcourses.com/

 • Začínajú krúžky

  Zmysluplné trávenie voľného času je veľmi dôležité. Preto je tu naša ponuka krúžkovej činnosti. Milí žiaci, porozmýšľajte, čo by vás bavilo a vyberte si z našej ponuky. Vedúci krúžkov sa na vás už tešia.

  KRÚŽKY.docx

 • Zber šípok

  Milí žiaci, využite jesenné dni na užitočnú aktivitu. Zbierajte šípky, ktoré patria k cennému zdroju vitamínov. Za kilogram šípok dostanete aj malú odmenu. Najusilovnejší zberači budú odmenení peknou encyklopédiou. Prajeme vám veľa chuti do zberu!

 • Aký bude školský rok 2017/2018

 • Abeceda pre rodičov

  Milí rodičia, trochu inšpirácie...

  Abeceda pre rodičov.pdf

 • Škola sa blíži...

  Milí žiaci, veríme, že sa máte dobre. Oddychujte, relaxujte...Nezabudnite, že v novom školskom roku vyhlásime boj plastom, takže plastové obaly nekupujte...Do skorého videnia!

 • Beseda

  smileyDňa 15.06.2017 sa žiaci 4. a  5. ročníka zúčastnili besedy so psychologičkou z CPPPaP zo Zvolena. Beseda bola zameraná na prevenciu užívania návykových látok. Beseda žiakov veľmi zaujala. Zostáva len dúfať, že si žiaci rady psychologičky  zobrali k srdcu.

 • „Jeden za všetkých, všetci za prírodu.“

  Snaha a spolupráca druhákov bola ocenená.

  V projekte Tatranskí rytieri sa nám podarilo zvíťaziť v kategórii umelecký výtvor 1.-4. ročník. Projekt bol pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky a  cieľom organizátorov bolo viesť žiakov k ekologickému mysleniu, správaniu sa  a k pozitívnemu vzťahu k prírode.  Krásnu cenu  - dvojdňový školský výlet v Tatrách si boli druháci prevziať z rúk  organizátorov projektu a Andreja Bičana v Grand hoteli Jasná. Počas bohatého programu v podobe zaujímavých aktivít ich sprevádzal maskot projektu Rysko. Už teraz sa tešia na zážitky, ktoré na nich čakajú na výlete.

 • 28.jún - tretiaci na výprave do histórie

  Posledné školské dni  sa vydali tretiaci historickým autobusom na  výpravu za minulosťou nášho regiónu. Po nádhernom dni venovanom na našej škole Hontu, navštívili krásne zrekonštruovaný kaštieľ v Hokovciach. Tu sa dozvedeli veľa o minulosti a mali možnosť vidieť historické predmety dennej potreby, ale i historické  motorky či autá. Počas  zaujímavej prednášky im priblížili aj históriu vinárstva v našom regióne. Mali možnosť vidieť výstavu obrazov a v priľahlom parku si poprezerali jedinečné sochy. Potvrdilo sa nám, že niekedy  nie je nutné cestovať ďaleko, lebo aj doma  môžeme spoznať veľa krásnych a zaujímavých miest.

 • English Week

  V mesici jún prebehol na našej škole English Week. Na školu zavítal lektor anglického jazyka Sam. Tri hodiny intenzívnej anglickej konverzácie určite prispeli k zdokonaleniu jazykových schopností našich žiakov.

 • 3.A – základný plavecký výcvik

  Od 13. do 20.júna sa naši tretiaci neučili v školských laviciach, ale potrápili svoje telo na kúpalisku Dudinka. Tu sa učili plaveckým zručnostiam a zoznámili sa s dvomi plaveckými štýlmi. Po celý čas sa na nich usmievalo slniečko a robilo im skvelú náladu. Aby sa nám v bazénoch deti úplne nerozmočili, sušenie bolo tiež aktívne a plážový volejbal učaroval všetkým! Prežili sme skvelých pár dní naplnených športom, slnkom a spoločnou zábavou. Každý deň boli tretiaci v plávaní lepší a lepší , čo sa prejavilo aj na pretekoch v posledný deň výcviku. Všetci zvládli základy plávania a víťazmi triedy sú:

  kraul 1.miesto    Lea Pásztorová

          2.miesto   Vlastimil Dráb

          3.miesto   Samule Lauko

  prsia 1.miesto    Lea Pásztorová

          2.miesto   Vlastimil Dráb

          3.miesto   Tamara Vankovicová

   

 • Deviataci v Prahe

  Dňa 13.6. 2017 sme unavení o tretej ráno vyrazili na historický výlet do Česka. Najskôr sme navštívili Lidice, čo bola dedina, ktorá bola počas druhej svetovej vojny vyhladená nemeckými vojskami. Tragické udalosti pripomína pamätník so stálou expozíciou. V parku stojí súsošie zobrazujúce lidické deti, ktorých tváre hovorili za všetko... Pre mňa to bol naozaj silný zážitok. Ďalej sme cestovali do Prahy, kde sme sa ubytovali v celkom peknom hoteli Skalka a potom nás už čakala prehliadka Prahy. Prešli sme sa Václavským námestím, odfotili sa pri soche sv. Václava, spleťou uličiek sme sa dostali na Staromestské námestie. Tam sme sa pridali k mase turistov, ktorí obdivovali Orloj. Z námestia sme prešli k brehom Vltavy, prešli sme sa po Karlovom moste, obdivovali siluetu Hradčian. Večer sme boli vyčerpaní, ale plní zážitkov. Na druhý deň sme si už len vypočuli prednášku o hrozbe fašizmu, uvedomili sme si, že si máme vážiť náš život v demokracii, pretože stačí len malý krok, aby nás ohrozila úplne iná situácia. Navštívili sme obchody a poslednými pohľadmi sme sa rozlúčili s ,, Matičkou Stověžatou ,,. Výletu sa zúčastnili žiaci deviateho ročníka: Terezka Guttenová, Marek Ošust, Martin Jedlička a naša triedna pani učiteľka Andrejka Udayová.

  Terézia Guttenovásmiley

 • Výlet Banská Bystrica – 7. a 8. ročník

   15. 06. 2017 sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili na školskom výlete v Banskej Bystrici. Prvou zastávkou žiakov bol film podľa vlastného výberu v Europa Shopping Center – Cinemax s názvom Vo veľkom štýle. Po filmovom zážitku sa žiaci presunuli do Stredoslovenského múzea, v ktorom sa zúčastnili na výstave, ktorá predstavila Ľudovíta Štúra, najvýznamnejšieho bojovníka za spisovný jazyk a obhajcu práv národa slovenského v rámci Uhorska.  Na stanovištiach s interaktívnymi panelmi a predmetmi sa žiaci oboznámili so životom a dielom Ľudovíta Štúra, popri zábave a hre si mohli osvojiť fakty a zaujímavosti zo života, mohli objaviť planétu s jeho menom, zahrali si hru „Ludevít, nehnevaj sa“ a mnoho iných aktivít. Posledné okamihy výletu žiaci strávili v Laserovej aréne, v ktorej si zahrali akčnú hru podobnú paintballu alebo airsoftu. Hra bola bezbolestná, dynamická, akčná a navyše veľmi prehľadná, pretože po skočení hry hráči obdržali svoju osobnú štatistiku a mohli vyhodnotiť a porovnať svoje hráčske schopnosti. Laserovú arénu opúšťali veľmi ťažko, ale výlet sa blížil ku koncu, a tak krásny deň plný zážitkov zavŕšili šťastnou cestou domov.

 • Škola hrou

  smileyZáujmový útvar „Škola hrou“  sa skončil piknikom v našich krásnych kúpeľoch a leňošením na slniečku.

 • ​Coca cola cup

  Školský pohár vo futbale žiačok 4.kolo

  Dňa 1.06.2017 sa na futbalovom štadióne v Močenku uskutočnilo 4. kolo ( krajské kolo ) Coca cola cup – Školský pohár vo futbale starších žiačok.  Súťaže sa zúčastnili 3 školy ZŠ Nové Zámky, Hradná ( víťaz Nitrianskeho kraja ), ZŠ Sološnica (víťaz Bratislavského kraja ), SŠ Dudince ( víťaz Banskobystrického kraja )

  Naše žiačky obsadili 2. miesto.                                            

  Školu reprezentovali: Kirthová Alexandra, Paterová Dominika, Fidlerová Lucia, Kaufmanová Simona, Kováčová Sabina, Kováčová Kristína, Machovičová Michaela, Suchanovská Michaela, Teťáková Diana, Štefková Valéria, Kirthová Sára, Benková Lenka, Tagajová Michaela.

  Žiačky SŠ Dudince mali blízko postupu do československého finále, keď s N. Zámkami vyhrávali ešte 5 minút pred koncom zápasu 1:0, čím by sa boli stali celkovým víťazom turnaja a postupujúcim družstvom.

  Ďakujeme žiačkam za úspešnú reprezentáciu školy.

   

 • Atletika

  Atletika krajské kolo ( staršie žiačky, starší žiaci ) 

  Dňa 30.05.2017 sa na všešportovom štadióne v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské kolo v atletike starších žiakov a žiačok. Súťaže sa zúčastnili víťazi atletických disciplín z 13 okresov Banskobystrického kraja a víťazné družstvá týchto okresov. Našu školu reprezentovali: Vanovský Marián ( beh na 60m, beh na 300m ), Fidlerová Lucia ( skok do diaľky ), Paterová Dominika ( beh na 60m ).

  V každej disciplíne súťažilo asi 35 žiakov. Výsledky a výkony žiakov SŠ Dudince:

  11. miesto   Fidlerová Lucia, SŠ Dudince          diaľka                            414 cm

  10.miesto    Paterová Dominika, SŠ Dudince     60m                               9,04 sek.

  4. miesto     Vanovský Marián, SŠ Dudince       300m                             41,20 sek.

  16. miesto   Vanovský Marián, SŠ Dudince       60m                               8,12 sek.

  Ďakujeme Marošovi, Lucii a Dominike za reprezentáciu školy.

   

 • MDD u druhákov

  Najkrajší detský sviatok druháci oslávili v prírode. Za pomoci ochotných rodičov mali piknik s grilovaním. Pochutili si na chutných špekáčikoch a zahrali sa rôzne hry. V škole ich potom čakalo vodné osvieženie od dobrovoľného hasičského zboru.

 • Detský čin roka 2017

    17. ročník projektu prebieha pod čestnou záštitou prezidenta SR pána Andreja Kisku. Do tohto projektu sa zapojila žiačka 7. ročníka Veronika Srníková. Napísala skutočný príbeh o tom, ako pomohla prírode a zachránila vzácneho motýľa – lišaja strmihlava.

 • Čitateľská súťaž pre žiakov základných škôl

       Pri príležitosti Roka čitateľskej gramotnosti vyhlásil minister školstva vedy, výskumu a športu SR pán Peter Plavčan čitateľskú súťaž, ktorú rezort školstva realizoval v spolupráci s VEDOU, vydavateľstvom SAV. Kampaň na podporu čítania sa v tomto roku niesla v znamení hesla „Myslenie je pohyb“, zameranie súťaže bolo prepojené so športom. Túto myšlienku podporovali aj úspešní slovenskí športovci – zlatý olympionik Matej Tóth a hokejový reprezentant Richard Lintner. Súťaž prebiehala od novembra 2016 do mája 2017, na každý mesiac bola iná súťažná téma, napr. kniha, ktorá ma motivovala k športu, ktorá ma rozosmiala, ktorú by som odporučil kamarátovi... Súťažiaci po prečítaní knihy o nej pútavo napísal čitateľský zážitok, zároveň aktívne športoval, prípadne začal športovať (za šport sa považovala každá pohybová aktivita v dĺžke trvania min. 1/2 hodiny denne – napr. aj rýchla chôdza v rámci prechádzky či turistika).

  Do mesačnej súťaže sa zapojili žiaci:

  Maroš Izák (5. A)

  Róbert Korčok (5. A)

  Dominika Paterová (7. A)

  Veronika Srníková (7. A)

  Pevnejšiu vôľu mali a do celoročnej súťaže sa zapojili (zúčastnili sa aspoň na 3 kolách) žiačky:

  Zuzana Hašková (5. A)

  Michaela Gregušková (6. A)

  Michaela Tagajová (8. A)

  Ich práce neboli síce víťaznými, ale tešíme sa, že sa zapojili do tejto súťaže a urobili tak niečo viac pre svoj duševný i telesný rozvoj.

 • Čitateľský maratón

  Dňa 31. mája 2017 sa aj naša škola zapojila do čitateľského maratónu pod názvom Čítajme si. 128 detí z našej školy čítalo knihu od Dušana Dušeka Pištáčik. Aj takto našim žiakom vštepujeme, že kniha je nenahraditeľný zdroj informácií a zábavy...

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola Dudince
  Ľudovíta Štúra 155/23, 962 71 Dudince
 • 045/5583175

Fotogaléria