• Žiaci učiteľmi

• Štvrtáci sa na informatike učia pracovať s textom a obrázkom. V predvianočnom čase sa rozhodli, že vytvoria pre prváčikov darček - maľované čítanie. Vytvorili osem rôznych textov o zime a Vianociach, ktoré im odovzdali a spoločne sa ich prváci snažili čítať. Prežili takto krásne chvíle, ktoré prvákov obohatili o nové príbehy a štvrtáci si vyskúšali rolu spisovateľov a učiteľov.

• Unicef pohľadnice

• Naša škola sa aj tento rok zapojila do predaja vianočných pohľadníc. Naši deviataci Maťka, Marienka a Aďo počas troch dní vyzbierali pre neziskovú organizáciu Unicef 81,61€. Všetkým, ktorí si kúpili pohľadnicu patrí veľké ĎAKUJEME! Garantom akcie na našej škole je Angela Jakušová.

• Prednášky

• Žiakov našej školy opäť navštívili socialne  pedagogičky z CPPPaP zo Zvolena. Realizovali sa prednášky, ktoré boli zamerané na prevenciu šikanovania a kyberšikanovania. Sociometria v triede siedmakov bola zameraná na skvalitnenie vzájomných vzťahov medzi žiakmi. Spolupráca s odborníkmi z CPPPaP nám pomáha vo výchovnom pôsobení na našich žiakov .

• Prvácke želania

• Prváci dokázali napísať svoje prvé listy. Adresovali ich Ježiškovi a za svoju veľkú snahu ich čakala v školskej pošte zaslúžená odmena. Ježiško  na nich nezabudol a aj on im poslal krásne listy spolu s darčekom.

• Prváci sa učia o zdraví

• Prváci sa pred vianočnými prázdninami usilovne učia o hygiene a o tom, ako predchádzať chorobám. Aj oni chcú byť zdraví a tešia sa, že prežijú prázdniny pri zimných radovánkach a nie v posteli.

• Čítanie s Osmijankom pokračuje

• Štvrtáci pokračujú v riešení úloh s Osmijankom. Tentokrát sa vybrali na lov slov s Jozefom Pavlovičom. Ulovili za kufor slov so zvieratkami, ktoré sa ukrývali v druhej súťažnej úlohe.

• Vianočná atmosféra

• O peknú vianočnú atmosféru sa v našej škole postarali vianočné priania, besiedky v triedach, tvorivá dielňa, pečenie medovníkov, výroba darčekov pre najbližších. Už teraz sa tešíme na ďalšie Vianoce!

• Štvrtácka vlastiveda

• Štvrtáci sa učia o našej vlasti. Vedomosti z učebnice rozširujú pátraním po informáciách. Výsledkom ich snaženia je kniha nárečových slov, ktorú vytvorili pre mladších spolužiakov. Na hodinách nechýba premýšľanie v súvislostiach, tvorba pojmových máp ide štvrtákom veľmi dobre.