• Pre vtáčiky z dielne šKD

• V rámci aktivít Zelenej školy sa deti v ŠKD zapojili do výroby vtáčích kŕmidiel z odpadového materiálu. Deti práca zaujala a s veľkou radosťou zavesili kŕmidlá na stromy v okolí školy, nasypali do nich semienka a budú pozorovať, ako si na nich pochutnávajú počas zimy naše vtáčiky.

• Technika doma

• Žiaci, ktorí sa učia z domu mali dlhodobý projekt z techniky na tému: Tvoríme z plodov jesene. Vo Fotoalbume nájdete výsledky ich snaženia

• Zber šípok

• Naša jesenná aktivita je ukončená. Opäť sa skončila úspešne, žiakom sa podarilo nazbierať 136kg šípok. Najusilovnejších zberačov, ktorými boli L. Marčeková 7,6kg, A. Beňová 20kg, N. Tretinová 35kg, D. Klapalová 6,36kg, čaká na konci školského roka pekná kniha. Knihy budú odmenou aj pre ostatných zberačov, nájdu ich v našich čitateľských kútikoch. Zakúpené budú z finančných prostriedkov, ktoré za zber získame. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili!

• Halloween v 3. A

• Každoročne prežívame tento deň v našej triede netradične. Aj keď nám súčasná situácia nedovoľuje šantiť a baviť sa bez obmedzení, náš Halloween deň bol navzdory tomu veselý a zábavný. Nechýbalo učenie, ale ani duchovia, strašidlá, zvyky starých keltov či sladké odmeny. Viac nájdete vo videu:

Halloween_v_3.A.mp4

• Oznam

• Vážení rodičia, na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré bolo vydané dňa 1.11.2020 Vám oznamujem, že zákonný zástupca žiaka je povinný pri návrate žiaka do školy predložiť Vyhlásenie o bezinfekčnosti žiaka. Vyhlásenie si môžete vytlačiť z web stránky školy alebo zo stránky www.minedu.sk. V prípade, že žiak aktuálne vyhlásenie nebude mať, nebude mu umožnené zúčastniť sa vyučovacieho procesu. Vyhlásenie Vám poskytneme aj ráno, ak budete svoje dieťa sprevádzať do školy, ale iba v prípade, že máte aktuálny negatívny test na koronavírus, nakoľko osoby, ktoré ho nemajú, majú ZAKÁZANÉ vstupovať do areálu školy!

Oznam pre rodičov žiakov, ktorí dosiahli 10 rokov: Žiak môže vstúpiť do budovy školy, iba ak sa pri vchode preukáže aktuálnym negatívnym testom na koronavírus.  Ak žiak test nemá, musí byť v domácej karanténe 10 dní.

Dôrazne žiadame tých rodičov, ktorí nemajú aktuálny negatívny test na koronavírus, aby svoje deti nesprevádzali do školy a aby na deti nečakali ani po vyučovaní v areáli školy.

Všetkých žiadame o dodržiavanie nariadených pravidiel. Buďme spolu zodpovední! Ďakujeme za spoluprácu. Mgr. Eva Jamborová, riaditeľka školy

Vyhlasenie_zak._zastupcu_o_bezinfekcnosti_1.11.2020.pdf

Usmernenie_ministra_skolstva_z_dna_1.11.2020.pdf​​​​​​​

• Darčeky pre seniorov

• Naša škola na jar nadviazala partnerstvo so zariadením pre seniorov v Dudinciach Oáza staroby. Žiaci vyrobili pre klintov zariadenia darčeky, ktoré im odovzdali. Október, mesiac úcty k starším využili na to, aby opäť pripravili pre seniorov prekvapenie. Veríme, že obrázky, výrobky z hliny, listy seniorov potešili...

• čo sa dialo v 3. oddelení šKD

•  dňa vybrali do kúpeľného parku, aby sme sa zahrali  hru, ktorá obyčajnú prechádzku zmenila na dobrodružstvo. Hra sa volá Jesenný lov drobností. Pri nej si každý precvičil svoj postreh, pamäť, zmysel pre detail a pozornosť. Hľadali sme mach, šišky, kôru, dubový list a ešte iné drobnosti „pani prírody“. Pri tejto činnosti sme sa dobre zabavili a veľa sme sa aj naučili.

Jablko – sladké, voňavé, šťavnaté....   Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Všetci vieme, že výborne chutí, že je guľaté, červené, zelené alebo žlté...Vieme o ňom naozaj všetko ? 21. októbra, nakoľko to je Deň jablka, sa v 3. oddelení ŠKD  dozvedeli o tomto vzácnom ovocí nové informácie a Deň jablka oslávili tak, že za úlohu každý dostal zjesť jedno jablko.

24. október sa  oslavuje ako  Medzinárodný deň školských knižníc.  V 3. oddelení ŠKD sme začali  aktivitou Čítame spolu a čítali sme klasické rozprávky.  Potom sme  sa vybrali do školskej  knižnice, kde si každý vybral jednu knihu. Po čítaní sme vytvorili pekný plagát.

• Kolégium pracuje

•

Členovia kolégia Zelenej školy Veronika a Riško, žiaci štvrtého ročníka,  zadali  úlohu pre žiakov školského klubu. Žiaci  mali v školskom klube vytvoriť črepníky z rôzneho odpadového materiálu, rozmnožiť izbové rastlinky a potom ich zasadiť. Úlohu, podľa Veroniky a Riška a podľa fotiek v našom Fotoalbume, všetky oddelenia ŠKD splnili a môžeme sa tešiť z krásnych živých kútikov v triedach.

• Tematický deň: Klíma nás spája

• Vytvorenie dažďovej záhrady v areáli našej školy sa realizovalo v rámci výzvy Klíma nás spája, ktorú finančne podporil Nadačný fond dm drogerie markt. Záhrada zachytáva dažďovú vodu a výdatne ňou zásobuje zasadené rastliny. V rámci projektu sa na prvom stupni realizovali aktivity, ktoré našich najmenších upozornili na klimatické zmeny a hlavne na riešenia, ktoré raz môžu realizovať aj oni sami.