• Divadielko v 2. A

• Žiaci z 2. A, ktoré navštevujú záujmový útvar Múdre sovičky, pripravili pre svojich spolužiakov divadielko „O jedličke“ a „Štyri sviečky.“ Veríme, že toto malé divadelné predstavenie sa každému páčilo.

• Vianočné vystúpenie

•  Vianočný program pre našich blízkych si pripravili naše deti z ŠKD, ZUŠ, žiačky z druhého stupňa a LIPKA. Vystúpenie bolo pestré a veríme, že sa všetkým páčilo.

• Vianočná LIPKA

• Výsledkom činnosti krúžku Lipka je aj tohtoročné vianočné pásmo, ktorým naši malí folkloristi potešili návštevníkov liečebného domu Diamant, rodičov, starých rodičov a aj obyvateľov DD Oáza staroby a DSS Terany. Vystúpenia Lipky sa všetkým vždy páčia. LIPKA, ďakujeme za reprezentovanie našej školy.

• Matematická súťaž

• Matematická súťaž NÁBOJ JUNIOR je určená pre šikovných matematikárov základných škôl a osemročných gymnázií. Súťaž sa konala na Gymnáziu v Šahách a zúčastnilo sa jej 12 tímov. Náš tím v zložení Viktória Hatalová, Maxim Kunštár, Kristína Paulínyová a Patrik Straka dosiahol úspech v podobe 2. miesta. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Naši predškoláci

• Dobrú spoluprácu školy a materskej školy potvrdzuje aj vyučovanie angličtiny pre našich predškolákov. O tom, že je tam vždy veselo sa môžete presvedčiť vo Fotoalbume.

• Žiacky parlament odmeňoval

• Žiacky parlament ďakuje všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do fotografickej súťaže. Pekné zábery prírody krášlia našu dolnú chodbu. Fotografom sa ušla aj odmena. Žiacky parlament už pripravuje ďalšiu súťaž!

• Prednes povestí

• V triede 2. ročníka sa uskutočnilo triedne kolo v prednese povesti Šaliansky Maťko.  Druháci túto súťaž absolvovali prvýkrát. Všetci mali prichystané pekné povesti a za to im patrí veľká pochvala. Do školského kola postupujú žiaci : Stelka Hullová, Riško Peták, Hanka Zajacová  a Janko Horváth. Budeme im držať palce!

• Zážitky našich tretiakov

• Zážitkové vyučovanie patrí k tým NAJ... To vedia aj naši tretiaci, ktorých vyučovanie sa často mení na hru, zážitkok, experiment.

• Zábavné učenie

• Prváci a druháci sa zúčastnili výchovného koncertu s názvom Ľudské telo. Zábavnou formou sa dozvedeli  niečo nové o ľudskom tele, ale zopakovali si aj doposiaľ nadobudnuté poznatky.

• Fenomény sveta

• Vedomostná súťaž s youtuberom Bačom pokračuje štvrtým kolom, v ktorom žiaci objavia skryté klenoty nášho Slovenska. Stačí, ak sa prihlásia do svojho účtu na FenomenySveta.sk, pozrú si najnovšie video a zdolajú kvíz. Pokiaľ to stihnú do konca týždňa, sú v hre o úžasné ceny. Hlavnou cenou v súťaži Expedícia s Bačom je skutočná expedícia do Nórska pre celú triedu.

• Prečo mám rád Slovensko, prečo mám rád slovenčinu

• Štvrtáci za zapojili do súťaže v písaní slohových prác "Prečo mám rád Slovensko, prečo mám rád slovenčinu". Niektoré práce boli odoslané do regionálneho kola na posúdenie odbornou porotou. Naša žiačka Viktória Teťáková bola v tomto kole úspešná a jej práca bola odoslaná do celoslovenského kola. Gratulujeme!

• Čítajme s Osmijankom

• Štvrtáci sa zapojili do celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada. Súťaž podporuje čítanie kvalitnej detskej literatúry a prostredníctvom zaujímavých úloh žiaci hravou formou súťažia medzi sebou i v rámci iných škôl na Slovensku. Prvú úlohu majú zvládnutú – vytvorili si triedny Stirigoježibabinec – atlas jedovitých ježibáb a strigôňov.

• Projekt Pohodovo

• Aj tento rok sa žiaci 2. ročníka opäť so svojou pani učiteľkou rozhodli zapojiť do projektu Pohodovo a takto darovať Vianoce neznámym starkým z domovov dôchodcov. Okrem krásnych pozdravov, ktoré vyrobili, poslali aj darčeky, ktorými potešia nejedno srdiečko. Veria, že starkým vyčaria úsmev a pocit samoty im na chvíľočku zmizne z mysle.

• Siedmaci a ich odmena

• Siedmaci si svoju odmenu v súťaži o NAJ triedu skutočne vychutnali nielen v pizzérii, ale aj v bowling centre v hoteli Hviezda, ako  aj pri sledovaní kultového sci-fi  filmu Jurský park -  zánik ríše.

• Druháci a ALF

• Aj keď druháci ešte nemajú informatickú výchovu, sú veľmi šikovní  a už vedia s programom Alf pracovať aj na počítači.

• Mikulášska nádielka

• Stretnutie s Mikulášom bolo veselé, pesničkové, básničkové, darčekové... Ďakujeme primátorovi mesta PaedDr. Dušanovi Striebornému, ktorý výťažok z mikulášskeho punču - 600€ - venoval našej škole. Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie vybavenia našich zložiek - MŠ, ŠKD a ZUŠ. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a podporili nás.

• Mikuláš v našom meste

• Milí žiaci, rodičia, starí rodičia, priatelia... Srdečne Vás pozývame na stretnutie s Mikulášom, ktoré bude 7. 12. 2018 o 15,30 na pešej zóne.