Zo života školy

Sme Škola inkluzionistov...

• Oznam

Dňa 14. 12. 2018 bude skrátené vyučovanie. Žiaci 1. stupňa - 4 vyučovacie hodiny, žiaci 2. stupňa - 5 vyučovacích hodín. Činnosť ŠKD nebude.

• Fenomény sveta

Vedomostná súťaž s youtuberom Bačom pokračuje štvrtým kolom, v ktorom žiaci objavia skryté klenoty nášho Slovenska. Stačí, ak sa prihlásia do svojho účtu na FenomenySveta.sk, pozrú si najnovšie video a zdolajú kvíz. Pokiaľ to stihnú do konca týždňa, sú v hre o úžasné ceny. Hlavnou cenou v súťaži Expedícia s Bačom je skutočná expedícia do Nórska pre celú triedu.

• Prečo mám rád Slovensko, prečo mám rád slovenčinu

Štvrtáci za zapojili do súťaže v písaní slohových prác "Prečo mám rád Slovensko, prečo mám rád slovenčinu". Niektoré práce boli odoslané do regionálneho kola na posúdenie odbornou porotou. Naša žiačka Viktória Teťáková bola v tomto kole úspešná a jej práca bola odoslaná do celoslovenského kola. Gratulujeme!

• Čítajme s Osmijankom

Štvrtáci sa zapojili do celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada. Súťaž podporuje čítanie kvalitnej detskej literatúry a prostredníctvom zaujímavých úloh žiaci hravou formou súťažia medzi sebou i v rámci iných škôl na Slovensku. Prvú úlohu majú zvládnutú – vytvorili si triedny Stirigoježibabinec – atlas jedovitých ježibáb a strigôňov.

• Projekt Pohodovo

Aj tento rok sa žiaci 2. ročníka opäť so svojou pani učiteľkou rozhodli zapojiť do projektu Pohodovo a takto darovať Vianoce neznámym starkým z domovov dôchodcov. Okrem krásnych pozdravov, ktoré vyrobili, poslali aj darčeky, ktorými potešia nejedno srdiečko. Veria, že starkým vyčaria úsmev a pocit samoty im na chvíľočku zmizne z mysle.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Na našej škole dávame dôraz na poskytnutie čo najlepšieho vzdelania pomocou moderných vyučovacích metód. Sme hrdí na dosiahnuté vysledky.

Nedeľa 16. 12. 2018

Narodeniny a meniny