Zo života školy

Všetkým prajeme krásne prázdniny!

 • Snaha a spolupráca druhákov bola ocenená.

  V projekte Tatranskí rytieri sa nám podarilo zvíťaziť v kategórii umelecký výtvor 1.-4. ročník. Projekt bol pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky a  cieľom organizátorov bolo viesť žiakov k ekologickému mysleniu, správaniu sa  a k pozitívnemu vzťahu k prírode.  Krásnu cenu  - dvojdňový školský výlet v Tatrách si boli druháci prevziať z rúk  organizátorov projektu a Andreja Bičana v Grand hoteli Jasná. Počas bohatého programu v podobe zaujímavých aktivít ich sprevádzal maskot projektu Rysko. Už teraz sa tešia na zážitky, ktoré na nich čakajú na výlete.

 • Posledné školské dni  sa vydali tretiaci historickým autobusom na  výpravu za minulosťou nášho regiónu. Po nádhernom dni venovanom na našej škole Hontu, navštívili krásne zrekonštruovaný kaštieľ v Hokovciach. Tu sa dozvedeli veľa o minulosti a mali možnosť vidieť historické predmety dennej potreby, ale i historické  motorky či autá. Počas  zaujímavej prednášky im priblížili aj históriu vinárstva v našom regióne. Mali možnosť vidieť výstavu obrazov a v priľahlom parku si poprezerali jedinečné sochy. Potvrdilo sa nám, že niekedy  nie je nutné cestovať ďaleko, lebo aj doma  môžeme spoznať veľa krásnych a zaujímavých miest.

 • V mesici jún prebehol na našej škole English Week. Na školu zavítal lektor anglického jazyka Sam. Tri hodiny intenzívnej anglickej konverzácie určite prispeli k zdokonaleniu jazykových schopností našich žiakov.

 • Od 13. do 20.júna sa naši tretiaci neučili v školských laviciach, ale potrápili svoje telo na kúpalisku Dudinka. Tu sa učili plaveckým zručnostiam a zoznámili sa s dvomi plaveckými štýlmi. Po celý čas sa na nich usmievalo slniečko a robilo im skvelú náladu. Aby sa nám v bazénoch deti úplne nerozmočili, sušenie bolo tiež aktívne a plážový volejbal učaroval všetkým! Prežili sme skvelých pár dní naplnených športom, slnkom a spoločnou zábavou. Každý deň boli tretiaci v plávaní lepší a lepší , čo sa prejavilo aj na pretekoch v posledný deň výcviku. Všetci zvládli základy plávania a víťazmi triedy sú:

 • Dňa 13.6. 2017 sme unavení o tretej ráno vyrazili na historický výlet do Česka. Najskôr sme navštívili Lidice, čo bola dedina, ktorá bola počas druhej svetovej vojny vyhladená nemeckými vojskami. Tragické udalosti pripomína pamätník so stálou expozíciou. V parku stojí súsošie zobrazujúce lidické deti, ktorých tváre hovorili za všetko... Pre mňa to bol naozaj silný zážitok. Ďalej sme cestovali do Prahy, kde sme sa ubytovali v celkom peknom hoteli Skalka a potom nás už čakala prehliadka Prahy. Prešli sme sa Václavským námestím, odfotili sa pri soche sv. Václava, spleťou uličiek sme sa dostali na Staromestské námestie. Tam sme sa pridali k mase turistov, ktorí obdivovali Orloj. Z námestia sme prešli k brehom Vltavy, prešli sme sa po Karlovom moste, obdivovali siluetu Hradčian. Večer sme boli vyčerpaní, ale plní zážitkov. Na druhý deň sme si už len vypočuli prednášku o hrozbe fašizmu, uvedomili sme si, že si máme vážiť náš život v demokracii, pretože stačí len malý krok, aby nás ohrozila úplne iná situácia. Navštívili sme obchody a poslednými pohľadmi sme sa rozlúčili s ,, Matičkou Stověžatou ,,. Výletu sa zúčastnili žiaci deviateho ročníka: Terezka Guttenová, Marek Ošust, Martin Jedlička a naša triedna pani učiteľka Andrejka Udayová.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Vzdelávanie

Na našej škole dávame dôraz na poskytnutie čo najlepšieho vzdelania pomocou moderných vyučovacích metód. Sme hrdí na dosiahnuté vysledky.

Streda 26. 7. 2017

Narodeniny a meniny

Pozajtra (Piatok 28.7.2017)
Šimon Šinko (IV.A)
Počet návštev: 1486241

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola Dudince
  Ľudovíta Štúra 155/23, 962 71 Dudince
 • 045/5583175

Fotogaléria